24 maja 2024 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty III Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki lub filmu dla dzieci”, zorganizowany  dla uczniów klas drugich i trzecich. Głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności, budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi i wspieranie ucznia uzdolnionego. Zadaniem konkursowym było wykonanie z plasteliny lub modeliny swojej ulubionej postaci z bajki lub filmu dla dzieci w dowolnej wielkości. Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasłużyli na pochwałę i uznanie.  Jury, biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość artystów wyłoniło  laureatów konkursu i przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas drugich:
1 miejsce – Natan Waś ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie,
1 miejsce – Leon Maćkowski  ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie,
2 miejsce – Dominik Mazurek  ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Głogowie,
2 miejsce – Kaja Tarasewicz ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie,
3 miejsce – Maciej Karpik  ze Szkoły Podstawowej nr 3w Głogowie,
3 miejsce – Igor Kaczmarek  ze Szkoły Podstawowej w Serbach.

Wyróżnienia: Malena Czaja ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, Iga Janiszewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, Pola Rzepka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, Veronika Horbatniuk ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie, Kuba Kublik ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie.

W kategorii klas trzecich:
1 miejsce – Anna Zaborowska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Głogowie,
1 miejsce – Hanna Lisowska  ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie,
2 miejsce – Pola Hajduk  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie,
2 miejsce – Karol Parkitny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie,
3 miejsce – Tomasz Korościl  ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie,
3 miejsce – Kinga Gajzler  ze Szkoły Podstawowej w Białołęce.

Wyróżnienia: Zuzanna Cieślik ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, Daria Winiarska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, Agata Gabrysz ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie. Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymali dyplomy oraz  nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Dyrekcję i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 14 im. Henryka III Głogowskiego w Głogowie.
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Panie: Renata Strong, Joanna Donaj i Żaneta Ścisłowska.

J. Donaj

Więcej zdjęć