„Cherubinki” z naszej szkoły najlepsze w grze miejskiej o Świętym Mikołaju!

6 grudnia 2023 roku w imieniny jednego z najbardziej ulubionych świętych – Świętego Mikołaja z Miry, odbyła się w naszym mieście kolejna gra miejska. Hasłem tegorocznej edycji było Św. Mikołaj – Patron pojednania Wschodu i Zachodu”. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz parafia Świętego Mikołaja w Głogowie.
Naszą szkołę reprezentował zespół o wdzięcznej nazwie „Cherubinki” w składzie: Jagoda Stachowiak, Urszula Gruszka oraz Olga Plewko, który okazał się bezkonkurencyjny zdobywając 1 miejsce!
Na grę miejską w formie zabawy połączonej z nauką składały się rozmaite pytania i zadania, które uczestnicy rozwiązywali na terenie kościoła Bożego Ciała, Starego Miasta i parku miejskiego przy ul. Daszyńskiego. Gra miejska była jednym z elementów obchodów Dni Świętego Mikołaja, który w zeszłym roku oficjalnie został ogłoszony patronem naszego miasta. Zwycięskie zespoły, w tym zespół naszej szkoły został uhonorowany i nagrodzony w Sali Rajców Urzędu Miejskiego. W akcji wzięły udział zespoły szkół podstawowych VII i VIII klas oraz szkoły ponadpodstawowe.
Serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie oraz parafii pw. Św. Mikołaja w Głogowie za zaproszenie na wspaniałą zabawę, która przybliżyła nam sylwetkę świętego patrona ale także historię naszego miasta i okolic.

J. Wilk