Za nami kolejna gra miejska o Świętym Mikołaju biskupie Mirry, który w tym roku został oficjalnie uznany patronem Głogowa. Tradycyjnie, gra miejska odbyła się we wspomnienie Św. Mikołaja tj. 6 grudnia.
W grze terenowej, na którą składały się różnego rodzaju sprawności i zadania do wykonania, wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas VII: Urszula Gruszka, Olga Plewko i Jagoda Stachowiak.
Zadania w czasie gry wymagały nie tylko wiedzy o świętym z Mirry ale także zręczności, sprytu oraz znajomości języka angielskiego i niemieckiego. Cały uliczny challenge wygrała drużyna z Liceum Ogólnokształcącego nr 2. Nasz team o wdzięcznej nazwie „Snow flakes” pomimo kapryśnej pogody i deszczowej aury dzielnie stawiał czoła wszystkim wyzwaniom. Organizatorem gry był Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II oraz Parafia Św. Mikołaja w Głogowie.

J. Wilk