22.03.20 24 r. w świetlicy szkolnej  odbył się  konkurs czytelniczy- „Z Brzechwą za pan brat”. Celem konkursu była popularyzacja poezji  Jana Brzechwy, budzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów, ukazanie poezji,  jako  pięknego gatunku literackiego. W konkursie uczestniczyło 14 uczniów z klas I-III .Każda grupa świetlicowa reprezentowana była przez trzyosobowy  zespół. Uczniowie rozwiązywali test ze znajomości wierszy Jana Brzechwy, układali puzzle, odpowiadali na pytania, uzupełniali tekst wiersza, wykazali się znajomością tekstów wierszy. Początek konkursu został uświetniony poprzez recytację wierszy Jana Brzechwy w wykonaniu uczennic : Anastazję Purgiel, Milenę Drozd, Natalię Szałachanowicz, Agatę Chliszczyk oraz Julię Machowską.  Po pięciu  konkurencjach  wyłoniono zwycięzców :

I miejsce z klas I zajęli uczniowie: Marcelina Mietlińska, Ines Koprowska, Adam Szmecht, Emilia Heina, Lena Biernacka, Julia Molska
I miejsce wśród klas II i III zajęli uczniowie: Natalia Szałachanowicz, Julia Machowska, Agata Chliszczyk
II miejsce: Hanna Lisowska i Jagna Czykirska z klasy III
III miejsce: Zofia Mietlińska, Anastazja Purgiel, Zofia Pilch z klasy II
Wszystkim uczestnikom gratuluję szerokiej wiedzy.

H. Nowicka