W środę 6 września w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Funkcjonariuszki przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęciły do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegały również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością zasad przechodzenia przez ulicę.
Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna i ćwiczenia praktyczne znajdą zastosowanie w codziennej drodze do szkoły. Pierwszaki otrzymały odblaski, które z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa.

A. Urbaniak