We wtorek 29 listopada w naszej szkole obchodziliśmy andrzejki. Dzień wróżb i zabaw przygotowali uczniowie ze Szkolnego Samorządu. Gabinet pedagogów zamienił się w miejsce czarów i magii. Można było przekłuć papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowano magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukano swojej szczęśliwej liczby. Każdy uczeń miał możliwość wzięcia udziału  zabawie. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj andrzejki to przede wszystkim zabawa. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego.  Andrzejki to wyjątkowa okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

A. Dyk