Andrzejki to wieczór wróżb, obchodzony zgodnie z tradycją z 29 na 30 listopada.  Są hucznie świętowane, ponieważ przypadają na czas ostatnich zabaw przed adwentem. Związane są z odwiecznym marzeniem panien, by znaleźć tego jedynego, ukochanego mężczyznę, który poprosi je o rękę. Z okazji Andrzejek uczniowie klasy 1C przygotowali przebrania i wzięli udział we wróżbach takich jak:. ,,Lanie wosku”,,Buty”,,Jaki zawód będę wykonywać  w przyszłości?”, ,,Studnia życzeń”, ,,Co mnie czeka w przyszłości?” oraz interaktywnym losowaniu wróżb i przepowiedni. Atmosfera tajemnicy przeplatała się z radością i  śmiechem, które wywoływały u dzieci poszczególne zabawy. Uczniowie mieli możliwość poznać polską tradycję i kulturę, a także wykazać się kreatywnością w interpretowaniu znaczenia wróżb andrzejkowych.

M. Rotko