Od września do końca października w  naszej świetlicy odbywała się zbiórka kasztanów zorganizowana przez Panie: Martynę Fila i Marię Fila. Zasady akcji były bardzo proste. Podczas rodzinnych spacerów, wyjść z dziećmi, zabaw na świeżym powietrzu należało zbierać kasztany, a następnie przynosić je do świetlicy szkolnej. Kasztany zostały  przekazane na dwa cele:

– Dla Amelki Antczak, która walczy z chorobę Degosa (1,3 t).
-Dla nadleśnictwa, gdzie wiele leśnych przyjaciół otrzyma dzięki temu pokarm w okresie zimy (800 kg).

Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją, dzięki czemu zebraliśmy ogromną ilość kasztanów, w sumie 2, 1 t. Liderami w zbieraniu kasztanów zostali:

1 miejsce – Zofia Białasik 259, 4 kg
2 miejsce – Huber Rudek – 215 kg
3 miejsce – Aleksander Sołtys – 159, 7 kg

Uczniowie, którzy zaangażowali się w zbiórkę, będą mogli skorzystać z wyjazdu do nadleśnictwa wiosną. Będą miały zapewnioną dobą zabawę, spacer po lesie, ognisko, kiełbaski, napoje oraz warsztaty. Każdemu uczniowi i rodzicowi dziękujemy za ogromne serce i zaangażowanie w akcję!

M. Fila