Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Zakończyliśmy kolejną akcję! Tym razem wszystkie działa skierowaliśmy w stronę przeciwnika Amelki Antczak, czyli chorobę Degosa. Kolejny raz wygraliśmy starcie. Wszystko TO dzięki Wam uczniowie i Waszym Rodzicom.

Amelka zjednoczyła Głogów! Kasztany z ulic miasta zniknęły! Nasza szkoła zebrała tyle kilogramów, że tata Amelki musiał przyjeżdżać po nie i dowozić worki kilka razy. Rodzice dzielnie dostarczali kilogramy zbieranych przez dzieci kasztanów. Dziękujemy klasie 2B, która zaangażowała się w kasztanową akcję zespołowo. Również świetlica przekazała Amelce połowę zebranych kasztanów na inny cel. Dziękujemy wszystkim!
Lecz to nie wszystko! Na zebraniu Szkolnego Klubu Wolontariusza padł spontaniczny pomysł na szybką akcję dla Amelki. Charytatywne Słodkości to tradycja naszego Klubu ale tym razem postanowiliśmy przygotować słodkości sami. Całe popołudnie spędziliśmy więc na pieczeniu ciast, babeczek oraz przygotowaniu galaretek. Do pomocy przyłączyło się kilkoro nauczycieli i uczniów naszej szkoły. W Dniu Edukacji Narodowej sprzedaliśmy nasze słodkości za 2850 zł! Cała kwota uzyskana podczas akcji wpłynęła na konto Amelki w Fundacji Złotowianki. Mama Amelki powiedziała „Jesteście mistrzami pomagania! ” Pozdrawiamy Amelkę i życzymy siły, wytrwałości i przede wszystkim zdrowia

S. Komperda

Pomagamy Amelce – film