W maju 2024 roku  w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs „Omnibus czytelniczy”, przeznaczony dla uczniów  klas IV-VIII. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych,  zachęcanie do uważnego czytania i samodzielnej pracy, sprawdzenie stopnia orientacji w literaturze dziecięcej i młodzieżowej, umożliwienie uczniowi zdolnemu osiągnięcie sukcesu.
Konkurs składał się z różnych konkurencji. Zawodnicy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, krzyżówkę, rebusy i zagadki.

Tytuł OMNIBUSA CZYTELNICZEGO zdobyli:
klasy IV – Borys Przybylski,
klasy V – Szymon Komperda i Franciszek Majkowski,
klasy VI – Zuzanna Hałkiewicz i Hanna Kubacka,
klasy VII – Maria Gajewska,
klasy VIII – Urszula Gruszka.

Miejsce drugie w poszczególnych kategoriach zdobyli: Joanna Piwień, Piotr Okwieka, Kacper Patrzałek, Ewa Gruszka, Jagoda Stachowiak. Miejsce trzecie w poszczególnych kategoriach zdobyli: Kacper Jach, Julia Krawiec, Bartosz Olszewski, Oliwia Goc,  Nikodem Jarowicz, Wiktor Mirek, Piotr Molski, Nikola Łukaszewska, Olga Plewko, Lena Sobolewska. Zwycięzców nagrodzono dyplomami. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Joanna Donaj i Żaneta Ścisłowska.

J. Donaj