26.02.2024 r. w NASZEJ SZKOLE  został przeprowadzony szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie: młodsi (uczniowie klas IV-VI)  oraz starsi (uczniowie klas VII- VIII). Młodsi uczestnicy wykonywali jeden utwór – wiersz lub fragment prozy, starsi zaś dwa utwory – wiersz i fragment prozy. Tematyka utworów w  obu kategoriach była dowolna. W konkursie  brało udział  26 uczniów, spośród których komisja w składzie,  Panie : Marta Bartkowiak, Krystyna Agnieszka Dyk, Karolina Radziszewska -Janaś, Joanna Donaj  i  Żaneta Ścisłowska  –  zakwalifikowała do następnego etapu- konkursu powiatowego 6 osób:

– Joannę Piwień z klasy IV b
–  Mikołaja Błaszkowa z klasy IV c
–  Marcina Zaorskiego z klasy IV a
– Paulinę Pawłowską  z klasy VIII a
–  Krzysztofa Leszczyńskiego z klasy VIII a
–  Jana Rzeźnickiego z klasy VIII a

5 marca 2024 r.  w Sali kameralnej Klubu Batalionowego w Głogowie odbył  się II etap – miejsko-powiatowy XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, którego organizatorami byli Miejski Ośrodek Kultury i Klub Batalionowy w Głogowie. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie: „Młodsi” (uczniowie klas IV-VI)  oraz „Starsi” (uczniowie klas VII- VIII).  Młodsi uczestnicy wykonywali jeden utwór – wiersz lub fragment prozy, starsi zaś dwa utwory – wiersz i fragment prozy. Tematyka utworów w  obu kategoriach była dowolna.

Naszą szkołę w  w recytatorskich zmaganiach reprezentowali, wyłonieni podczas szkolnych eliminacji uczniowie:  Joanna Piwień z klasy IV b,  Mikołaj Błaszków z klasy IV c – opiekun artystyczny Pani Krystyna Kowalska, Marcin Zaorski z klasy IV a  – opiekun artystyczny – pani Karolina Radziszewska-Janaś, Paulina Pawłowska  z klasy VIII a, Krzysztof Leszczyński z klasy VIIIa, Jana Rzeźnicki z klasy VIIIa – opiekun artystyczny – pani Marta Bartkowiak
Nasi uczniowie pokazali się z najlepszej strony, wszyscy godnie reprezentowali naszą szkołę w konkursowych zmaganiach, pięknie recytując teksty literackie. Bardzo cieszy nas fakt, iż w kategorii „Młodsi” wyróżnienie otrzymał Marcin Zaorski, a w kategorii „Starsi” zwycięzcą konkursu został – Jan Rzeźnicki, na drugim miejscu uplasowała się Paulina Pawłowska, a na III miejscu podium stanął Krzysztof Leszczyński. Jesteśmy dumni z naszych recytatorów i wszystkim serdecznie gratulujemy.

M. Bartkowiak