SONY DSC

            XXII Dzień Papieski  został uczczony apelem szkolnym. W Blasku Prawdy… „Nie zastąpi Ciebie nikt” – te słowa wielokrotnie wypowiadane są przy okazji wspomnień Papieża Jana Pawła II. W poniedziałek 17 października uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w uroczystym apelu upamiętniającym XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”, który przypada każdego roku w rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – 16 października. Apel rozpoczął się wspólnym śpiewem ulubionej pieśni papieża Jana Pawła II – Barki. W dalszej części uczniowie przedstawili sylwetkę Papieża Polaka oraz to jaki dorobek pozostawił po Sobie. Jan Paweł II wielokrotnie zwracał się do młodych wskazując im drogowskazy życia: „Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić (…).Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych” – głosił Papież Polak. Apel poprowadzili uczniowie z klas siódmych i ósmych. Niech dorobek i pamięć o tym wielkim Polaku z rodu Słowian zachowa się w pamięci kolejnych młodych pokoleń Polaków. Święty Janie Pawle II – módl się za nami!

J. Wilk