W dniu   12 grudnia 2022 r.  w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie  odbył się Turniej Szkół Podstawowych w mini piłce nożnej chłopców im. Wł. Chomickiego  pod Patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza.  W zawodach wzięła udział drużyna chłopców naszej szkoły, w składzie której zagrali: Franciszek Walczak, Aleksander Siwek, Oliwer Mazurkiewicz, Jakub Rajczak, Michał Wawrzyniak, Krzysztof Drozdowski, Paweł Jaroszek i Julian Dylewski.
Chłopcy zagrali wspaniałe zawody nie dając szans na zwycięstwa innym drużynom.  W grach turniejowych chłopcy pokonali drużynę SP-3 (I drużyna) wynikiem 3:0, a następnie wygrali ze Szkołą Podstawową nr 13 – 4:1. W trzecim meczu grupowym chłopcy zwyciężyli rówieśników z SP-3 (II drużyna) w stosunku 2:0.

Klasyfikacja wyników turnieju:

I miejsce – SP – 14,
II miejsce – SP – 3 – Drużyna B,
III miejsce – SP – 3 – Drużyna D,
IV miejsce – SP – 13.

Przyznano również nagrody indywidulane dla zawodników:

Szymon Mularczyk z SP 13 – dla najmłodszego uczestnika turnieju,
Paweł Tomasik z SP 3 – dla najlepszego strzelca,
Oskar Szukalski z SP 3- dla najlepszego bramkarza,
Oliwier Mazurkiewicz z SP 14 – dla najlepszego piłkarza.

Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie „Głogowska Edukacja Kresowa” oraz Fundacja Pogoń Lwów. Serdeczne gratulacje dla naszych chłopców oraz wszystkich uczestników zawodów. Opiekunem naszej drużyny był Dariusz Bartkowiak.

D. Bartkowiak