Dnia 17 marca 2023 roku w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Konkurs cieszył się dużą popularnością.  Przedstawione wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Konkurs przeprowadziła pani Agata Leszczyńska. Celem konkursu było:

– zainteresowanie uczniów poezją,
– rozwijanie zdolności recytatorskich,
– aktywizowanie miłośników poezji,
– zachęcanie dzieci do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością,
– uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Poszczególne klasy reprezentowane były przez następujących uczniów:

KLASA I: Tymoteusz Mazurkiewicz, Stanisław Loch, Oliwia Sobolewska, Szymon Urbanowicz, Zofia Mietlińska, Filip Frankowski, Zuzanna Bielawa, Jędrzej Potera
KLASA II: Maciej Baumann, Jagna Czykirska, Kacper Kozakiewicz, Natalia Krawczyk, Hanna Lisowska, Jagoda Przytulska, Maria Reizner, Lilianna Osińska
KLASA III: Marcin Zaorski, Hanna Durka, Antoni Czupryński, Jędrzej Piekarski, Borys Przybylski, Filip Prokop

Komisja konkursu w składzie: Żaneta Ścisłowska – nauczyciel biblioteki, Joanna Donaj – nauczyciel biblioteki, Alicja Pisowicz – pedagog specjalny wyłoniła następujących zwycięzców:

Klasy I:
I miejsce – Stanisław Loch – klasa IB
II miejsce – Filip Frankowski – klasa IC
III miejsce Tymoteusz Mazurkiewicz – klasa IB
wyróżnienie – Oliwia Sobolewska – klasa IC

Klasy II:
– Hanna Lisowska – klasa IIB
II miejsce – Natalia Krawczyk – klasa IIB
III miejsce – Jagna Czykirska – klasa IIB
Wyróżnienie – Maria Reizner – klasa IIC

Klasy III:
– Marcin Zaorski – klasa IIIA
II miejsce – Antoni Czupryński – klasa IIIB
III miejsce – Hanna Durka – klasa IIIB
wyróżnienie – Filip Prokop – klasa IIIC

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki i słodką niespodziankę. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Ż. Ścisłowska