30 maja w naszej szkole odbył się coroczny Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego “Across cultures”. W tym roku wróciliśmy do korzeni i uczniowie prezentowali swoją wiedzę o Londynie. Drużynowe zmagania polegały na wykazaniu się wiedzą o Londynie- historii miasta, ciekawostek, sławnych ludziach tego miasta i wielu innych kulturowych aspektach Londynu. W drugim etapie konkursu, uczniowie tworzyli prace plastyczno – językowe a tematem przewodnim było London Event. Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce zajęła drużyna z Szkoły Podstawowej nr  7
II miejscedrużyna ze Szkoły Podstawowej nr 13
III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w  Przedmościu
Sponsorami konkursu byli: Empik Głogów, Wydawnictwo Macmillan, Rada Rodziców naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie! Gratulujemy zwycięskim drużynom oraz pozostałym szkołom wiedzy i umiejętności językowych.
S. Komperda