8, 9 i 10 listopada dzieci z I, II i V grupy świetlicowej pod opieką Pań: Heleny Nowickiej, Marii Fili i Martyny Fili po raz pierwszy, w bieżącym roku szkolnym, bawiły się w cukierników, piekły babeczki. Podczas zajęć uczniowie przekonali się, że wspólne pieczenie babeczek to zabawa i przyjemność. Było miło, wesoło, odkrywczo, smacznie. Zapach pieczonych ciasteczek roznosił się po całej szkole. Dzieci nie mogły się doczekać, aż wytwory ich własnych rąk się upieką. A później z ogromnym zaangażowaniem mali cukiernicy ozdabiali babeczki w tonacji biało-czerwonej ze względu na zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości, a następnie z apetytem zjadali przygotowane przez siebie słodkości. Dzieci zabrały również babeczkę do domu, by pochwalić się swoim dziełem i poczęstować rodziców. Zaangażowanie dzieci było ogromne i pozostanie w ich pamięci jako wspaniała przygoda.

H. Nowicka M. Fila M. Fila