SONY DSC

Dziś w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja patriotyzmu, w której uczestniczyli uczniowie klas ósmych. Było to spotkanie z Panią Marianną Tulą i Panem Marcinem Marciszakiem – działaczem Stowarzyszenia “Patriotyczny Głogów”
Pani Marianna  opowiedziała  dramatyczną i przejmującą historię jej ojca, który we  we wrześniu 1939 r. poszedł na wojnę i już nie wrócił. Przez lata rodzina nie wiedziała, co się z nim stało. Działaczka Głogowskich Rodzin Katyńskich opowiedziała  o swoim ojcu Władysławie Karnickim, którego zabito w Katyniu. To o niej i o przeszłości jej rodziny są lekcje historii „Katyń 1940! Ocalić od zapomnienia” przygotowane w 83 rocznicę Zbrodni Katyńskiej przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów. Pani Marianna ma piękną, dramatyczną historię, którą chciałaby przekazać młodym Głogowianom. – To jest przeszłość, ktoś może pomyśleć, że wydarzyła się bardzo dawno temu, ale ta historia jest wśród nas, tu i teraz. Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów postanowiło przygotować dla głogowskiej młodzieży specjalne lekcje, na których pani Marianna opowiada o przeżyciach swojej rodziny w związku z zamordowaniem jej ojca w Katyniu.  Szczególnie przejmującym momentem spotkania było wyświetlenie krótkiego filmu, który przedstawiał “ostatnią drogę więźniów Katynia”.

P. Sobczyk