All-focus

           29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W Polsce “Dzień Głośnego Czytania”  ma już 19-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa.  W naszej szkole dzień ten stał się również znakomitą okazją do czytania. W tym dniu  uczniowie klas pierwszych i drugich wysłuchali przypowieści pt. „Nawet jak przegrasz kilka bitew, możesz wygrać wojnę” z książki bajki pomagajki, której przesłaniem jest opanowanie sztuki przegrywania. Opowiadanie przeczytali uczniowie z klasy 3 A. Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą dając się ponieść dziecięcej wyobraźni. 
Całość przygotowały Żaneta Ścisłowska, Joanna Donaj i  Agnieszka Urbaniak. 

J. Donaj