SONY DSC

„Szkoło, szkoło, gdy cię wspominam, Tęsknota w serce się wgryza. Oczy mam pełne łez.”

Julian Tuwim

To już minęło 35 lat! Ten Jubileusz to wyjątkowa okazja do wspólnego przeżycia na nowo wydarzeń z minionych lat. Dnia 9 grudnia  2022  roku nasza szkoła świętowała jubileusz 35-lecia istnienia szkoły.  O godzinie 10.00 spotkaliśmy się  na uroczystym apelu przygotowanym przez nauczycieli i naszych wychowanków, którzy swoimi pięknymi strojami i występami przenieśli nas w epokę Patrona naszej szkoły – Henryka III Głogowskiego. W pięknej scenerii uczniowie  przypomnieli zebranym historię powstania szkoły i nadania imienia, a zespół wokalny  zadbał o oprawę muzyczną uroczystości. Uczennice  z zespołu tanecznego w pięknych strojach zatańczyły poloneza. W swoim okolicznościowym wystąpieniu Dyrektor szkoły Pani Halina Dziadkowiec podziękowała wszystkim pracownikom: pedagogicznym i niepedagogicznym za wkład pracy wkładany w rozwój naszych wychowanków i szkoły. Wspomniała również o tych pracownikach, których z nami już nie ma.

Obecnie szkoła posiada bardzo dobrze wyposażone sale i pracownie lekcyjne, dużą salę gimnastyczną, salkę do ćwiczeń korekcyjnych, bibliotekę z czytelnią wraz z centrum multimedialnym, świetlicę. Zaplecze stanowią: pokój nauczycielski, sekretariat, 2 gabinety dyrektorów, gabinet pielęgniarki gabinety pedagogów, gabinet logopedy, biura księgowości i administracji, pomieszczenia gospodarcze i socjalne dla pracowników obsługi oraz stołówkę i kuchnię.

P. Sobczyk

Wspomnień czar…