16.12.22 w klasie 2b odbyły się zajęcia “Poznajemy niebezpieczeństwa wokół nas- piktogramy”. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z piktogramami czyli znakami ostrzegawczymi określające rodzaj zagrożenia. W naszych domach znajduje się bardzo wiele substancji niebezpiecznych w postaci środków czystości i innej chemii gospodarczej. Piktogramy, czyli znaki graficzne znajdują się na wszystkich takich opakowaniach. Warto więc zapoznać młodych domowników z zagrożeniami związanymi z użytkowaniem środków chemicznych. Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe piktogramy, mieli okazję zidentyfikować je na opakowaniach po środkach czystości i innych używanych przez nas na co dzień substancjach, np. zimowy płyn do spryskiwaczy. płyn do nabłyszczania liści roślin, płyn do mycia naczyń i czyszczenia toalety czy spray do butów i płyn do usuwania kurzu. Uczniowie obejrzeli również pokaz nauczycielski “spalanie magnezu w powietrzu” co pokazało młodym adeptom chemii, zagrożenia związane z substancja łatwopalną.

A. Kuberska, A. Urbaniak