23 września 2022 r. uczniowie klas 4b i 5c wzięli udział w wycieczce do Dendrofarmy w Dalkowie. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Wzgórzach Dalkowskich. Podczas spaceru dzieci dowiedziały się czym różni się las od rezerwatu przyrody, co oznaczają liczby, kolorowe paski oraz kropki namalowane na pniach drzew. Momentami trasa do pokonania była trudna, dzieci więc uczyły się dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych. W programie wycieczki znalazły się również warsztaty ogrodnicze, podczas których uczniowie sadzili rośliny.  Po aktywnie spędzonym czasie, na uczestników czekały kiełbaski z ogniska i ciepła herbatka. Główną atrakcją był przyjazny bernardyn-pies Bary, który niemal przez cały czas towarzyszył dzieciom. Na koniec odbyły się zabawy podwórkowe typu wyścig w workach, przeciąganie liny. Ten dzień będzie miłym wspomnieniem pierwszego dnia jesieni.

A. Dyk