18 października 2022 roku  klasa 2b udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z panem Krzysztofem  Petkiem, autorem powieści sensacyjno – przygodowych, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania.   Pisarz  w fascynujący sposób opowiadał o swoich licznych podróżach. Mówił o ludziach  których spotkał, o ich odmiennym stylu życia i problemach. Swoją opowieść uzupełniał zdjęciami z wypraw i obozów. Opowiedział skąd bierze pomysły na swoje książki i w jaki sposób zbiera  materiały niezbędne do ich powstania. Zachęcał uczniów do czytania. Przekonywał młodych ludzi, że istnieje wiele ciekawych pasji, którym można się poświęcić. Czas upłynął w  przyjaznej i miłej atmosferze. Na zakończenie  uczniowie podziękowali pisarzowi za spotkanie wręczając mu słodki upominek.  Po spotkaniu można było kupić książkę jego autorstwa i zdobyć dedykację. Było to naprawdę ciekawe spotkanie.

J. Donaj