7 listopada 2022 r. w Parku 100-lecia Niepodległości w Głogowie odbył się ekologiczny EVENT. Było to wydarzenie promujące sprzątanie miasta i sadzenie drzew. Uczniowie klasy IV b wraz z Panią Dyrektor Haliną Dziadkowiec oraz wychowawcą klasy, mieli przyjemność wziąć udział w tej akcji. Po wystąpieniu prezydenta miasta, rozdano dzieciom rękawiczki, worki i przydzielono tereny do sprzątania. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli się za zbieranie śmieci. Dzieci znakomicie radziły sobie z sortowaniem przyniesionych odpadów. Uczniowie wykazali się znajomością ekologii, odpowiadali na zagadki przyrodnicze. Dużą radość sprawiły dzieciom nagrody i upominki. Na koniec można było poczęstować się drożdżówką, wypić ciepłą herbatę.

A. Dyk