W dniach 6 -7 października 2022 r. odbyły  się w naszej szkole wykłady w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W czwartek gościliśmy p. Sylwię Biały, która jest genetykiem Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu. Uczniowie klas siódmych wysłuchali wykładu pt.: „Genetyka zła – czy usposobienie jest zapisane w genach?” . W trakcie wykładu prowadząca odpowiedziała na wiele pytań dotyczących genetycznych zachowań ludzkich, oraz występowania konkretnych cech osobowości. W piątek uczniowie klas 8b i 8e wysłuchali wykładu online pt.: „Jak żyć i jak się uczyć, żeby się nauczyć.” Podczas wykładu zostały przedstawione mechanizmy molekularne uczenia się i tworzenia pamięci, a także ich związek ze stylem życia i metodami uczenia się. Za przebieg festiwalu odpowiadała p. Agata Leszczyńska.

A. Leszczyńska