8 maja uczniowie klasy 2b wzięli udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je Pan Marcin ze Stowarzyszenia HDK „Maltański Legion”. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.
Podczas zajęć dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Odbył się pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci  mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.
 Była to doskonała lekcja, po której dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

A. Urbaniak

Więcej zdjęć