Październik jest miesiącem bardzo „papieskim”. To właśnie w tym czasie wspominamy sylwetkę Świętego Jana Pawła II oraz dzień Jego wyboru na Stolicę Piotrową. Te wydarzenia po raz kolejny zostały włączone w program apelu papieskiego w naszej szkole. W apelu, który odbył się już po raz trzeci wzięli udział uczniowie przy wsparciu nauczycieli. Apel papieski rozpoczęła pani Dyrektor Małgorzata Jabłońska-Szewców, która w słowie wstępu przedstawiła osobę papieża Jana Pawła II wskazując na jego autorytet i wartości jakie swoim nauczaniem dał światu w czasie całego pontyfikatu.
Motywem przewodnim apelu było spotkanie się na jednej płaszczyźnie pokolenia młodych ludzi z nauczaniem Jana Pawła II dotyczącym starości i cierpienia. Uczniowie na moment wcielili się w role Matki Bożej i papieża, a także sympatyków i sceptyków nauczania Ojca Świętego. Na inscenizacje składały się także pieśni kojarzone z sylwetką papieża Polaka. Nie zabrakło również akcentów poetyckich z twórczości Zbigniewa Herberta i Karola Wojtyły – późniejszego Jana Pawła II.
Nasz rodak przez całe swoje życie i papieski pontyfikat wskazywał na to czym jest przemijanie i jak ważnym etapem życia człowieka jest starość, która nazywana jest jesienią życia. I choć starość nie budzi entuzjazmu i jest tematem trudnym to Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał, że życie uczy nas dojrzewać do tego czasu i godnie przyjmować to co każdemu z nas jest zapisane w księdze życia. Na koniec całe audytorium zgromadzone w holu szkoły odśpiewało wspólnie „Barkę” – jedną z ulubionych pieśni Świętego Jana Pawła II.
Apel przygotowały Panie:  Joanna Wilk, Aleksandra Jaślar wraz z uczniami klas V,VI i VII.

J. Wilk