SONY DSC

W dniu 17 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się XV Powiatowy Turniej Matematyczny dla uczniów klas III. W tym roku szkolnym do wyzwań matematycznych przystąpiło 16 uczniów z 9 szkół powiatu głogowskiego. W trakcie rozwiązywania zadań musieli oni wykazać się znajomością wielu pojęć matematycznych, umiejętnością logicznego myślenia i rozumowania, a także umiejętnością liczenia pamięciowego. Wszyscy uczestnicy turnieju poradzili sobie świetnie z zadaniami, a najlepszymi matematykami w kategorii “indywidualnej” okazali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie: Jakub Terefenko, który zajął I miejsce, a jego szkolny kolega – Tomasz Włodarczyk – II miejsce. Na III miejscu uplasował się Jakub Harkabuzik ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Głogowie.
W rywalizacji drużynowej przyznano trzy równorzędnie I miejsca szkołom: Nr 6, 13 i 14.
Gratulujemy sukcesów wszystkim małym matematykom. Tegoroczny turniej matematyczny przygotowały Panie: M. Jabłońska – Szewców i J. Sobczyk.

P. Sobczyk