W dniu 13 czerwca 2024r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w X Olimpiadzie Lekkoatletycznej, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6 w Głogowie. Celem zawodów było promowanie systematycznej pracy nad sobą, promowanie zasad fair play w rywalizacji sportowej oraz popularyzacja lekkiej atletyki jako sportu na całe życie. Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna w poszczególnych konkurencjach z podziałem na klasyfikację dziewcząt i chłopów. Eliminacje szkolne przeprowadziła p. Agata Leszczyńska. Uczniowie SP14 zaprezentowali się bardzo ładnie.

KLASY I – bieg  50 m
Szymon Hanke – I miejsce
Filip Szczepański – III miejsce
Alicja Okrzymowska – III miejsce

KLASY I – rzut piłeczką palantową
Blanka Soboń – III miejsce

KLASY II – bieg 120 m
Fabian Buczakowski – III miejsce

KLASY II – rzut piłką lekarską
Maja Herbuś – II miejsce

KLASY III – bieg 240 m
Natalka Krawczyk – I miejsce

Uczniowie wrócili do szkoły z medalami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy dostali wodę i lizaki. Gratulujemy!

A. Leszczyńska

więcej zdjęć