13 grudnia, uczniowie z I grupy świetlicowej, pod opieką p. Heleny Nowickiej po raz drugi bawiły się w cukierników. W tym dniu odbyło się pieczenie pierników. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Najpierw wałkowały ciasto, potem wykrawały foremkami różnorodne kształty pierniczków. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierników, które upiekły się w klasowej kuchni.

Święta tuż, tuż.., więc czas na pieczenie pierników. Ubiegły tydzień był bardzo pracowity dla uczniów II i V grupy świetlicowej, którzy pod opieką Pań: Martyny Fili oraz Marii Fili zabrali się za pieczenie świątecznych pierniczków. W szkole przez kilka dni unosił się zapach korzennych przypraw. Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe, uczniowie  z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem pracy uczniów były piękne i smaczne pierniczki, które w kolejnych dniach zostały  udekorowane i zabrane do domów.

H. Nowicka, M. Fila

WYPIEK PIERNIKÓW W I GRUPIE ŚWIETLICOWEJ

WYPIEK PIERNIKÓW W II I V GRUPIE ŚWIETLICOWEJ