7 października 2024 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie integracyjne dzieci z naszej szkoły i dzieci Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Głogowie pod hasłem „Wesołe Igrzyska Sportowe” Było to działanie realizowane w ramach Programu Zajęć Integracyjnych „Jesteśmy tacy sami”.
Głównym celem przedsięwzięcia była integracja naszych placówek poprzez sport i zabawę, podniesienie wiary we własne możliwości u uczniów niepełnosprawnych, nauka alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego od nauki oraz nauka tolerancji i akceptacji.
W trakcie zawodów dzieci brały udział w konkurencjach sportowych przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły – panią Elżbietę Hapel oraz panów – Dariusza Bartkowiaka i Sławomira Domagałę. Spotkanie uświetnił występ Michała Kaczmarka, który zachęcił do sportowych zmagań piękną grą na klarnecie, a do czynnego uprawiania sportu zachęcały plakaty przygotowane przez panie: Martę Bartkowiak, Annę Dagiel, Patrycję Małecką i Aleksandrę Jaślar. W rywalizacji każdy był zwycięzcą, nie było przegranych, bo liczył się przede wszystkim udział w dobrej zabawie, ruch, wesoły nastrój. Każdy uczestnik za sportową postawę otrzymał medal pamiątkowy. Wesołe igrzyska zakończyły się kameralnym spotkaniem wszystkich uczestników w klasie, gdzie czkał słodki poczęstunek przygotowany przez naszych uczniów i ich rodziców.
Założone cele imprezy zostały zrealizowane. Dzieci bardzo ładnie się bawiły, w trudnych sytuacjach pomagały sobie wzajemnie. Spotkanie to było także okazją do lepszego poznania siebie, swoich możliwości i potrzeb. Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia była pani Marta Bartkowiak.

M. Bartkowiak