7 grudnia uczniowie w niezwykłej, zimowej i świątecznej scenerii zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności wokalne w „The Voice”  –  Świetlicowym Konkursie Kolęd  i Pastorałek, wykonując bardziej lub mniej znane kolędy czy utwory o tematyce świątecznej. Celem konkursu było kultywowanie wśród uczniów polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, popularyzacja znanych i mniej znanych pieśni bożonarodzeniowych oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności   i zdolności wokalnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki  i wyrównany, wszyscy uczestnicy pięknie zaśpiewali wybrany utwór. Jury miało niełatwe zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Marcelina Mietlińska
II miejsce: Wiktoria Swół
III miejsce: Maksymilian Zaorski
Wyróżnienie: Róża Kołodziej, Emilia Heina

Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju, a za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek poczuliśmy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

M. Fila