Dnia 14.03.2023 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy z języka niemieckiego pt. „Prüfe dich selbst”, w którym brali udział uczniowie klas VIII. Po wstępnych kwalifikacjach, osiemnaścioro uczniów rywalizowało między sobą, sprawdzając swoją wiedzę w zakresie słownictwa oraz gramatyki niemieckiej. Zwycięzcą konkursu został Mikołaj Łaszkiewicz z klasy VIII b, zdobywając 62 punkty na 70 możliwych, drugie miejsce zajęła Zuzanna Kubacka z klasy VIII a z ilością 58 punktów, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale Patrycji Kilimar, również z klasy VIII a, która uzyskała 50 punktów.
Ponadto w pierwszej dziesiątce znalazły się następujące osoby: Patrycja Trefoń oraz Hanna Służenko z klasy VIIIa, Maja Michaliszyn, Magdalena Drankiewicz oraz Hanna Chrośniak z klasy VIIIc, Anna Piwień oraz Adam Łukasiewicz z klasy VIIId. Gratulujemy zwycięzcom.
M.  Łata