7 listopada 2023 roku odbył się świetlicowy konkurs recytatorski „Wiersze na jesienną szarugę” zorganizowany przez Panią Martynę Fila oraz Marię Fila. Głównymi celami konkursu  było rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Dzieci miały możliwość wyboru dowolnego wiersza  o tematyce jesiennej. O wynikach zdecydowało trzyosobowe jury, które miało bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Zwycięzcami konkursu zostali :

I miejsceJagna Czykirska (grupa IV)
II miejsceMaksymilian Zaorski (grupa III), Wiktoria Swół (grupa III)
III miejsceZofia Jachimecka (grupa III), Ksawery Brodecki (grupa III)

Uczniowie z wyróżnieniem to: Julian Pawlak, Natalia Krawczyk, Hanna Gujska, Arina Meshcheriakova, Maja Łyskawa, Valeriia Sheina, Filip Frankowski. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy  drobne upominki oraz słodkości. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

M. Fila