W dniach 21 – 23 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w  Głogowie odbył się XXVI Głogowski Konkurs Ekologiczny. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o zanieczyszczeniach i ochronie środowiska oraz kształtowanie postaw prośrodowiskowych.

Dnia 14 czerwca 2024 r. odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów z udziałem Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wszystkich czterech formach konkursowych: gra ekologiczna, test wiedzy ekologicznej, turniej ekologiczno – sportowy oraz konkurs plastyczny, a w dwóch nich – znaleźli się na podium i otrzymali nagrody.

Wyniki konkursów:

Gra ekologiczna– II miejsce Urszula Gruszka, Jagoda Stachowiak
Test ekologiczny – III miejsce Zuzanna Hałkiewicz

W klasyfikacji końcowej nasza szkoła  uplasowała się na szóstym miejscu, a w nagrodę otrzymała komputer. Gratulujemy uczniom!

B. Wolanin