Dnia 8 maja 2026 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbył się finałowy etap XXV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego uczniów klas 1–3. W wydarzeniu wzięli udział najlepsi młodzi recytatorzy z powiatu, prezentując swoje umiejętności interpretacji poezji i pięknego czytania. Naszą szkołę z dumą reprezentowali:
-w kategorii klas drugich – Leonard Rotko z klasy 2C, który zdobył III miejsce,
– w kategorii klas trzecich – Maksymilian Zaorski z klasy 3B, który wywalczył II miejsce.
Obaj uczniowie zaprezentowali się znakomicie, wykazując się dużą wrażliwością artystyczną, doskonałą pamięcią oraz piękną interpretacją przygotowanych utworów. Ich występy zostały wysoko ocenione przez jury, a zdobyte miejsca na podium są dowodem talentu, zaangażowania i ciężkiej pracy. Serdecznie gratulujemy Leonardowi i Maksymilianowi osiągniętych sukcesów oraz życzymy kolejnych wspaniałych występów i dalszego rozwijania swoich pasji!
Ż. Ścisłowska






