W związku z ogłoszeniem roku 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej  – 27 marca 2023 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie odbył  się I Powiatowy Konkurs Noblistów Polskich w kategorii „Recytacja”. Szkołę Podstawową nr 14 w Głogowie w recytatorskich zmaganiach reprezentowali uczniowie wyłonieni podczas szkolnych eliminacji:

Oliwia Goc z klasy IV b – opiekun artystyczny pani Agnieszka Dyk
Szymon Komperda z klasy IVa – opiekun artystyczny pani Agnieszka Dyk
Apolonię Binkowska z klasy Va  – opiekun artystyczny pani Agnieszka Dyk

Olga Plewko z klasy VIIa – opiekun artystyczny pani Marta Bartkowiak
Paulina Pawłowska z klasy VIIa

– Urszula Gruszka z klasy VIIb – opiekun artystyczny – pani Krystyna Kowalska

Nasi uczniowie pokazali się z najlepszej strony, wszyscy godnie reprezentowali NASZĄ SZKOŁĘ, pięknie recytując wiersze Wisławy Szymborskiej.
Bardzo cieszy nas fakt, iż zwycięzcą konkursu została uczennica NASZEJ SZKOŁY– Urszula Gruszka, a Paulina Pawłowska otrzymała wyróżnienie. Jesteśmy dumni z naszych recytatorów i wszystkim serdecznie gratulujemy.

M. Bartkowiak