25 marca 2024 r. w Teatrze Andreasa Gryphiusa w Głogowie odbył się etap powiatowy XXVII edycji Dolnośląskiego Konkursu recytatorskiego „Pegazik”. Uczestnicy konkursu przedstawiali swoje prezentacje w dwóch kategoriach wiekowych. W konkursowych zmaganiach swoje umiejętności zaprezentowali również uczniowie naszej szkoły: Marcin Zaorski, Paulina Pawłowska, Krzysztof Leszczyński i Jan Rzeźnicki. Jury wybrało czworo recytatorów, którzy będą  reprezentowali Głogów w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Pegazik” w Kłodzku. Jest nam niezmiernie miło, bowiem w tym gronie znalazło się troje uczniów  z naszej szkoły.  W kategorii „Recytator Młodszy” naszą szkołę będzie reprezentował Marcin Zaorski z klasy IVa , podopieczny pani Karoliny Radziszewskiej – Janaś, a w kategorii „Recytator Starszy” swoją recytacją pochwalą się Paulina Pawłowska i Jan Rzeźnicki z klasy VIIIa, nad którymi opiekę artystyczną sprawowała pani Marta Bartkowiak.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M. Bartkowiak