Dnia 9 czerwca 2023 r.  w Szkole Podstawowej nr 9 już po raz 21 odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny.  Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Chudy, Radosław Zdebiak z klasy 8a oraz Mikołaj Łaszkiewicz z klasy 8b. W pierwszej części konkursu chłopcy musieli wykazać się obszerną wiedzą z zakresu szeroko rozumianej informatyki rozwiązując test. Do kolejnego etapu mogło przejść tylko 9 uczniów pośród których znalazł się Mikołaj Łaszkiewicz. Pozostałym reprezentantom naszej szkoły odrobinę zabrakło aby móc się wykazać w kolejnym etapie. W drugim etapie uczestnicy mieli już do wykonania zadania praktyczne. Mikołaj  Łaszkiewicz wykazał się dużymi umiejętnościami i  zdobył 3 miejsce. Wszystkim chłopakom gratulujemy wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki.

H. Sawicka