25.09.2024r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ”O Literacki Pączek Złotego Głogu”, adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Konkurs, ten odbywał się  w ramach jubileuszowej –XXX edycji „Głogowskich Konfrontacji Literackich”, święta literatury, którego ranga wykracza poza granice naszego regionu. Organizatorami przedsięwzięcia było Głogowskie Stowarzyszenie Literackie, Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Głogowie.

Jest nam niezmiernie miło, ponieważ uczennice naszej szkoły, które w czerwcu 2024r. wzięły udział w literackich zmaganiach, odniosły niemały sukces. Maja Bienia, obecnie uczennica I LO, otrzymała wyróżnienie, Ewa Gruszka – uczennica klasy VIII a zajęła III miejsce, a Lena Hanulak- uczennica Klasy VIII b została zwyciężczynią konkursu. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć autorek ciekawych prac literackich i życzymy kolejnych sukcesów. Uczennice pracowały pod kierunkiem pani Marty Bartkowiak.

M. Bartkowiak