Dnia 12 czerwca 2024 r. został rozstrzygnięty, Powiatowy konkurs Plastyczny „Polskie Kwiaty w ogrodzie”.  Celem konkursu było:

-rozbudzenie twórczej aktywności plastycznej,
– rozbudzenie wyobraźni,
-kreatywne myślenie,
-propagowanie zdolności plastycznych,

    Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej na formacje A-3 techniką malarską. Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs ukazywały różnorodność i piękno kwiatów. Jury, biorąc pod uwagę zgodność z tematem pracy plastycznej wyłoniło zwycięzców. W konkursie wzięło udział 12 szkół (Wilków, Brzeg Głogowski, Białołęka, ASLAN,SP-3, SP-6,SP-8, SP-9, SP-10, SP-12, SP-13, SP-14,).

Wpłynęło 30 prac, wśród nagrodzonych znalazły się:

I- miejsce Amelia Zaborowska – ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Głogowie.
I- miejsce Olimpia Latosińska – ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie.
I- miejsce Julia Olechowska – ASLAN

II-miejsce Damian Łata – ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie.
II- miejsce  Ewa Urban – ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie.
II- miejsce Julia Wilk ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim.

III- miejsce Zofia Kosmala ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Głogowie.
III- miejsce Zofia Janaś ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie.
III- miejsce Grzegorz Buczyński ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie.

 IV- miejsce  Hanna Szczygieł ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie.
IV- miejsce Paweł Malikowski – ASLAN.
IV-miejsce Zofia Reizner ze Szkoły Podstawowej w Białołęce.

V- miejsce Aleksandra Wieczorek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie.
V- miejsce  Liliana Ejsmont ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie.
V- miejsce Weronika Drozd ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie.

Wyróżnienia otrzymali: Julia Trajdos ze Szkoły Podstawowej nr 3, Mateusz Żak ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim, Maria Pisarska ze Szkoły Podstawowej nr 6, Amelia Konopska ze Szkoły Podstawowej nr 6, Cezary Piszcz, Emma Kornas ze Szkoły nr 14 w Głogowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które  zostały ufundowane przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Henryka III Głogowskiego w Głogowie. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Panie: Renata Strong i Agnieszka Czechowska.     

A. Czechowska

więcej zdjęć