Grudzień miesiącem cudów – to hasło na zawsze zostanie dla nas już mottem naszych grudniowych akcji. Ponieważ kolejni ludzie, po akcji Szlachetna Paczka dzięki społeczności Szkoły Podstawowej nr 14 im. Henryka III Głogowskiego w Głogowie są szczęśliwi Dzięki rodzicom, uczniom i nauczycielom zrealizowaliśmy wszystkie marzenia tej rodziny. Pralka, mikrofalówka, czujnik dymu, kurtki i buty zimowe dla dziewczynek, żywność i środki czystości, ręczniki, pościel. Wszystkie życzenia spełnione. Są wśród nas rodzice, którzy przy każdej możliwej okazji pomagają, jak tylko mogą. Dziękujemy w imieniu rodziny z całego serca!

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

„Paczka, jaką przekazaliście państwo rodzinie przerosła ich oczekiwania. Radość jaka pojawiła się na twarzach, oraz łzy wzruszenia są nie do opisania. Każdy członek rodziny został potraktowany indywidualnie, czuł że te rzeczy są właśnie dla niego. Pani Joanna była zdumiona nową pralką, którą wspólnie uczyliśmy się używać, była w ogromnym szoku, że tak duży prezent mogliście Państwo im zapewnić, Pan Krzysztof bo zobaczeniu ręczników i czujnika czadu i dymu był bardzo uśmiechnięty, oraz poczuł ulgę mówiąc, że wszystkie oszczędności, teraz może przeznaczyć na jak najszybsze skończenie łazienki, by móc z niej korzystać. Dziewczynki po rozpakowaniu zabawek i kosmetyków nie wiedziały co powiedzieć, nie mogły uwierzyć, że to wszystko jest dla nich. Każda z dziewczynek, jest bardzo wdzięczna za wszystko co otrzymała. Ilość chemii i rzeczy spożywczych zapewni rodzinie byt, oraz umożliwi zaoszczędzenie większej ilości pieniędzy na remont, który przeprowadzą w swoim domu, oraz budowę łazienki i pokoju dla dzieci, by móc w pełni cieszyć się spokojnym życiem. W imieniu rodziny i swoim przede wszystkim dziękuje za ogrom pracy nad paczkami przekazanymi rodzinie, oraz serce jakie włożyliście Państwo do zapakowania ich, mogę zapewnić, iż każda paczka była otwierana z coraz większym szokiem, oraz zaciekawieniem. Chciałabym bardzo podziękować za współpracę, oraz tak dobry kontakt. Bardzo dziękujemy, że zapewniliście Państwo rodzinie spokojne święta, oraz uśmiech na twarzy, który nie będzie schodził z ich twarzy przez wiele dni. Z tego miejsca chciałabym, wraz z rodzinom złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia świąteczne, dużo zdrowia i miłości w tym nadchodzącym okresie, dziękuję jeszcze raz, za przekazane dobro!”

Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza SP14, Sylwia Komperda