Na tak zwanej Zielonej Szkole uczenie się przez przeżywanie, aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz zabawę, stwarza uczniom możliwość samorozwoju. Dzieci uczą się samodzielności, a nauczyciele mają możliwość lepszego poznania wychowanka.
W dniach od 14 do 16 października 2024 r. uczniowie klas 5a, 5c, 6b i 7c wyjechali na Zieloną Szkołę do Przemkowa. Była to doskonała okazja do przeżycia nowych przygód i jednocześnie okazja do integracji grupy. Program był napięty i nie było czasu na nudę, były to między innymi liczne spacery po lesie, zabawy na świeżym powietrzu, ognisko. Dzieci miały okazję poznać nowe gatunki drzew, a także skosztować jadalnych kasztanów. Na terenie ośrodka w budynku Centrum Aktywności „Leśna Górka” odbywały warsztaty naukowe, dyskoteka oraz „strefa kibica”, gdzie miłośnicy piłki nożnej mogli oglądać mecz Polska – Chorwacja. Wrażenia i wspomnienia z wyjazdu na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.

A, Dyk, K. Radziszewska – Janaś, E. Hapel, D. Brodowski