W dniach 07.10 – 12.10 2024 r. uczniowie klas 2a i 2c przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych ,,Architekton” w Karpaczu. Podczas całego pobytu dopisywała piękna pogoda, sprzyjająca odkrywaniu wyjątkowych zakątków Karpacza, takich jak: Dziki Wodospad, skocznia narciarska Orlinek, zapora na Łomnicy, Miejsce Anomalii Grawitacyjnej, punkt widokowy Karpatka. Uczniowie dzielnie przemierzali również szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego i dotarli nawet do Schroniska Samotnia. Odwiedzili także Świątynię Wang oraz zwiedzili Multimedialne Muzeum Karkonoszy. Każdego dnia odbywały się ciekawe zajęcia, między innymi: udzielanie pierwszej pomocy, resuscytacja przy użyciu fantoma, zajęcia z ratownikiem górskim oraz geologiem, na których uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa w górach oraz minerały jakie można znaleźć w Karkonoszach. Dzieci brały też czynny udział  wieczorze filmowym, karaoke, dyskotece oraz zabawach z ,,Magicznym dywanem”.  Pobyt w Karpaczu zdecydowanie należał do udanych i pozostaną nam po nim piękne wspomnienia.

M. Rotko

Pobyt w Karpaczu