29 września 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji “Czytamy z sercem”, która połączona była z  Dniem Głośnego Czytania. Celem akcji było:

– uważne słuchanie tekstów czytanych,
– promocja literatury i czytelnictwa,
– poszerzenie wiedzy na temat serca i jego budowy,
– propagowanie zdrowego stylu życia,
– wyrabianie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie.

          W ramach akcji uczniowie z klas 1-3 gościli w bibliotece szkolnej, gdzie wysłuchali opowiadania „Bajka o sercu” oraz  krótkiej scenki pt. „Fantastyczna pompa” autorstwa Małgorzaty Ficoń,  w wykonaniu uczennic z Koła Przyjaciół Biblioteki.  Na ten dzień przygotowana została tablica okolicznościowa  promująca wydarzenie. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono. Akcję przygotowały i przeprowadziły Panie: Joanna Donaj, Żaneta Ścisłowska, Agnieszka Urbaniak.

J. Donaj