“Święto Niepodległości 11 listopada upamiętnia jedną z najważniejszych dat w historii polskiej państwowości. Tego dnia w 1918 r.  zawarto rozejm, który oznaczał klęskę Niemiec w I wojnie światowej. Zawarty na jego podstawie Traktat Wersalski otworzył drogę do odrodzenia państwa polskiego po 123 latach zaborów. Do 1937 r. było to święto wojskowe a  uroczystościom nadano rangę święta państwowego. Po zakończeniu II wojny światowej rząd Polski, w pełni zależny od Związku Sowieckiego, zniósł święto. Narodowe Święto Niepodległości odzyskało swoją rangę w 1989 r. Od tego czasu w obchodach biorą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych i tysiące Polaków.”

W naszej szkole co roku bardzo uroczyście obchodzimy to święto. W przeddzień Święta Niepodległości – podczas uroczystej akademii uczniowie naszej szkoły  uczcili 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W trakcie tej doniosłej uroczystości wszyscy uczniowie odśpiewali hymn państwowy oraz wysłuchali pięknego programu artystycznego przygotowanego zarówno przez uczniów z klas młodszych i starszych pod kierunkiem Pań: E. Bartkowskiej, A. Leszczyńskiej i J. Całujek oraz Panów: S. Olejnika i D. Brodowskiego. Piękną oprawę plastyczną przygotowała p. A. Czechowska.
 Zachęcamy również do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście w dniu 11 listopada 2023 r.

P. Sobczyk