Dnia 6 września 2024 r. po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji Narodowe Czytanie, które odbywa się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Do tegorocznej, trzynastej już odsłony Narodowego Czytania wybrano „Kordiana” Juliusza Słowackiego. To dramat, który zagłębia się w polską duszę i polskość, odkrywając zarazem uniwersalną prawdę o świecie. Poeta nakreślił w nim sugestywną wizję historii, w której dobro walczy ze złem, a prawda z kłamstwem, ale na pierwszym planie umieścił polskiego patriotę – z jego tęsknotą za wolną i suwerenną ojczyzną, wyzwoloną spod rosyjskiego jarzma.

Narodowe Czytanie w naszej szkole odbyło się w godzinach od 9.00 do 10.00 na holu szkoły. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych oraz pracownicy szkoły. Całość rozpoczęła się odczytaniem przez ucznia z klasy 7 a fragmentu listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Następnie uczennice z klasy 8 a odczytały fragmenty utworu. Na forum znajdowała się tablica okolicznościowa dotycząca autora i samego wydarzenia. Na koniec uczniowie otrzymali do zeszytu okolicznościową pieczątkę. Imprezę przygotowały Marta Bartkowiak, Joanna Donaj, i Żaneta Ścisłowska.

J. Donaj

więcej zdjęć….