W dniu 1 października 2024 roku  w Parku Południowym w Głogowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
i chłopców. Organizatorami zawodów byli nauczyciele w-f  Szkoły Podstawowej nr 9. Udział w nich wzięły wszystkie Szkoły Podstawowe  naszego miasta oraz kilka szkół z gminy wiejskiej. Trasa biegów była urozmaicona, biegła m in. bezdrożami i ścieżkami parkowymi. Dzieci ambitnie walczyły z przeciwnikami oraz z własnymi słabościami. Dziewczęta i chłopcy klas IV-VI biegali na dystansie 6×600 m. W wyniku przeprowadzonych biegów nasze dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy wywalczyli trzecie miejsce  w silnej stawce wielu reprezentacji szkół.\ Najlepsze drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe koszulki i dyplomy. Na podium stanęły drużyny:

III miejsce – SP – 14

Składy naszych zespołów: Klasy IV-VI Mordarski, M. Kilimar, J. Kantarowski, A. Hanke, M. Koralewski, J. Pajkowski, A. Kmieć, Pola Pawlak, Natalia Krawczyk, Olimpia Latosińska, Zuzia Bolińska, Anhelina Velts, Oliwia Goc, Letycja Lulko.

Reprezentanci szkół  klas VII-VIII biegali na  800m. Nasze drużyny tej kategorii wiekowej walczyły dzielnie zajmując drugie miejsce w kat. dziewcząt i siódme w kategorii chłopców, a na podium stanęły sztafety następujących szkół: Dziewczęta:

Dziewczęta:
I miejsce – SP-10
II miejsce – SP -14
 III miejsce – SP – 6

Chłopcy:
II miejsce – SP – 12

Składy naszych zespołów: Klasy VII-VIII: Molski, W. Służenko, I. Horyński, F. Gębka, M. Przeniosło, W. Kochańczyk, Pola Tarnowska, Ola Tarejło, Alicja Zioło, Emilia Koszela, Weronika Uptas, Iga Stelmach, Zuzanna Hałkiewicz  Najlepsze drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe koszulki i dyplomy. Opiekunami reprezentacji naszej szkoły byli nauczyciele w-f ; Alicja Sanojca, Sławomir Domagała.