Mikołaju, Mikołaju…
Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje
Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???
O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.
Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły i zaczął odwiedzać dzieci w klasach. Mikołaj chętnie rozmawiał z naszymi uczniami, nie szczędził ciepłych słów pod ich adresem. Wszystkie dzieci dziękowały Mikołajowi i jego pomocnikom za słodką niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne. Uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj życzył dzieciom wiele radości i dużo dobrych ocen.

A. Urbaniak