8 listopada  obchodzono Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji uczniowie z II grupy świetlicowej miały zorganizowane zajęcia, które rozpoczęły się od pogadanki na temat piramidy żywieniowej i 12 zasad zdrowego odżywiania. Zajęcia te miały na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania, dzięki któremu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy.
Na zajęciach nie zabrakło również zabawy:  „Zdrowe i niezdrowe”, ,,Prawda czy fałsz”,  wskazanie produktów, z których można przygotować zdrowe śniadanie. Najwięcej radości sprawiła zabawa badawcza ,,Zgadnij co jesz?”.  Zadaniem dziecka było odgadnąć, co je przy zasłoniętych oczach.   Za pomocą zmysłów: węchu i smaku, dziecko określało jakie to warzywo lub owoc. określało jaki smak ma dany produkt oraz czy jest zdrowy, czy też nie. To było ciekawe doświadczenie i świetna zabawa dla dzieci, dzięki której uczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

M. Fila