Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,
lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
To najlepszy start w nowy dzień.”

Tradycyjnie, jak co roku w listopadzie, przeprowadzona została w naszej szkole akcja pn.  “DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA”. Wzięli w niej udział uczniowie z klas 1-3. Polegała ona na zorganizowaniu w klasie wspólnego, zdrowego śniadania.  Uczniowie tworzyli kolorowe kanapki z przyniesionych z domu produktów, które przygotowali im rodzice. Podczas przygotowania posiłku dzieci zwracały szczególną uwagę na higienę. Powstałe kanapki były zdrowe, smaczne i pożywne, a swoim wyglądem przypominały kolorowe buźki, myszki czy statki. Podczas spożywania wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia.

J. Sobczyk